Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri
Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

Ziraat Bankası ülkemizin ilk kurulan bankalarından olmakla birlikte genellikle çiftçilerin ve emeklilerin tercih ettiği bankaların başında gelmektedir. Tamamen yerli sermaye ile kurulan Ziraat Bankası, yerli sermaye oranını günümüzde bile korumaktadır. Bankaların çalışma saatleri oldukça önemlidir çünkü çalışma saatinin dışında kalan sürede bankadan hizmet almak olası değildir.

 

Ziraat Bankası 19. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu zamanında temelleri atılmış bir banka kuruluşudur. Batı modelinin benimsendiği yıllarda bankacılığın temelleri Ziraat Bankasının kuruluşu ile birlikte atılmıştır. Tarım ve hayvancılık üzerine yoğunlaşan banka, çiftçilere kredi vermekte ve bu sektörü ayakta tutmaya çalışmaktaydı. Ziraat Bankasından önce çiftçiler, nakit ihtiyaçlarını komisyoncu, tefeci ve toptancı gibi kişilerden temin etmekteydi ve bu kişilerden alınan parayı geri ödemek için çiftçiler bir hayli zorlanmaktaydı. Bankanın kuruluşu ile birlikte çiftçiler artık çok daha düşük faiz oranları ile bankadan kredi almaya başladı.

 

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri 2019

 

Ziraat Bankası kaçta açılıyor: Saat 09.00’da iş başı yapılmaktadır.

 

Ziraat Bankası kaçta kapanıyor: Saat 17.30’da mesai bitmektedir.

 

Ziraat Bankası kaçta kapanıyor, sorusu sürekli olarak sorulan bir soru. Ülkemizin neredeyse her noktasında hizmet veren Ziraat Bankası, her banka gibi hafta sonları kesinlikle hizmet vermemektedir. Banka sabah saat 09.00’da iş başı yapmakta ve kapanış saati her şube için 17.30 olarak belirlenmiştir. Ziraat Bankası çalışanları ise 12.30 ile 13.30 arasında mola yapmakta ve bu saatlerde banka içerisinde herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Kişinin aldığı sıra bu saatlere geliyorsa, kesinlikle öğlen molasının hemen ardından bankaya gitmek zorundadır.

 

Mobil uygulama ve İnternet bankacılığı sayesinde birçok işlem herhangi bir mesai saati sınırlaması olmadan yapılabilmektedir. Bu uygulamalar üzerinden kredi, nakit para çekme veya yatırma gibi işlemler kolaylıkla yapılabilmektedir. Mesai saati olan 17.30’un dışında herhangi bir bankaya yapılan EFT ücretleri daha fazla olduğu için bu tarz bir ihtiyaç olması durumunda 09.00 ile 17.30 arasında EFT yapmalısınız. Yine mesai saatleri içerisinde bankalar arası işlemleri de rahatlıkla düşük ücret ile gerçekleştirebilirsiniz. Kısacası Ziraat Bankası çalışma saatleri dışında da aktif olarak hizmet veren bir banka kuruluşudur.

 

Ziraat Bankası mesai saatleri ekibi olarak sağlık ve mutlu günlerin sizle olmasını dileriz.

kactakapaniyor hakkında 31 makale
Sitemizde Verdiğimiz Tüm Bilgiler Firmaların İnternet Sitelerinden Alınmıştır. Değişecek Bilgilerden Sitemiz Sorumlu Tutulamaz. - www.kactakapaniyor.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*