PTT Çalışma Saatleri

Bankacılık, postacılık ve lojistik gibi pek çok alanda faaliyet gösteren Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ya da kısa adıyla söylemek gerekirse PTT, Türkiye’nin posta örgütüdür ve 2013 yılının Mayıs ayında TBMM’de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline dönüştürülmüştür.PTT kaçta kapanıyor,PTT kaçta açılıyor,PTT çalışma saatleri,PTT hangi günler açık, gibi soruların cevabını burada PTT kaçta kapanıyor ekibi olarak siz değerli okuyucularımız için vereceğiz. Türkiye’nin posta örgütü kabul edilen PTT internet ve akıllı telefonlar ülkemize gelmeden önce mektuplarla, ankesörlü ve jetonlu telefonlarla, telgraflarla tanıyorduk. Teknolojideki gelişmelere paralel olarak kendisinden inovasyonlar yaparak değişikliğe uğrayan PTT, 2013 yılında anonim şirket haline getirildi.
Bu yazımızda PTT çalışma günleri ve PTT kaçta kapanıyor ve PTT kaçta açılıyor hakkında bilgi alabileceğiniz gibi, öğle arasına kaçta çıktıklarınıda öğrenebilirsiniz. 170 yılı aşkın süredir hizmet vermeyi sürdüren Türkiye’nin köklü devlet kurumlarından biri olan PTT kaçta kapanıyor ve PTT kaçta açılıyor tüm vatandaşlar tarafından merak edilen bir konu olmaya devam ediyor.Günlük hayatta birçok işlemi gerçekleştirdiğimiz PTT’den HGS-OGS ödeme, e-devlet şifresi alma, para çekme, emekli maaşı çekme, telgraf gönderme, kargo yollama, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), trafik cezaları ve köprü geçiş ücretleri ödeme gibi işlemler, evrak,kitap ve kargo gönderme işlemleri kolaylıkla yapılabilir. Aşağıda PTT kaçta kapanıyor ve PTT kaçta açılıyor sorularının cevabını öğrenebilirsiniz.

PTT ÇALIŞMA SAATLERİ

PTT kaçta açılıyor:08.30
PTT kaçta kapanıyor:17.30
13.30-13.30 arasında 1 saatlik öğle arası molasına sahip olan PTT, hafta içi her gün açık olmasına rağmen bazı bölgelerde cumartesi günleride açık bir şekilde hizmet vermektedir.

PTT kaçta kapanıyor ekibi olarak işlerinizin kolay ve hızlı bir şekilde hallolması dileklerimizi iletir iyi günler dileriz.

Leave a Reply